Bashkesia Bethel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prezantimet

+4
Pastori
Ori
Iva
Arda
8 posters

Go down

default Re: Prezantimet

Post by Ori Thu Jul 10, 2008 3:14 pm

mendimtari wrote:Pershendetje te gjitheve ne forum. Urime te gjitheve si pjesemarres por vecanerisht Orit. NJe prezantim i shkurter imi. Jam Endriti (zyrtarisht) por mund te me therrisni dhe me emra te tjere (jo fyes Very Happy ) Kam mbaruar per Kimi Ushqimore ne Tirane para shuuuuuuuuuuume vetesh - para nje shekulli me qarte. GJithmone kam punuar dhe punoj me shoqata dhe ndjehem mire me punet qe bej. Aktualisht punoj me World Vision dhe eshte nje pune qe ka kenaqesine e saj. Pervec kesaj me pelqen te kendoj (kur i bie vete kitares) ne raste te tjera duhet te me japsh ndonje lek qe te harxhoj zerin Wink . Per ata qe duan te me njohin me shume - kini parasysh qe jam i martuar dhe kam nje vajze te mrekullueshme.
Me thone intelektual se mbaj syze por po te beni muhabet me mua do te zhgenjeheni Shocked

jam perfshire qe prej nje viti tek Betheli dhe eshte goxha mire aty - cunat e gocat jane cool.

spo ju them me shume se mos me beni nje roman per jeten time
shifna serisht

Mireseerdheeeeeee cheers cheers

Jam shume e bindur qe do ja kalojme shume shume mire ketu.SmileSmileSmileSmileSmileSmile
Ori
Ori
Fondator
Fondator

Numri i postimeve : 251
Age : 34
Vendodhja : in my place...;)
Hobi : pc,muzika,librat...emmmm jan shum.:D
Puna : studenteeeee
Registration date : 2008-06-02

https://bashkesiabethel.albanianforum.net

Back to top Go down

default sa per fillim

Post by mendimtari Thu Jul 10, 2008 2:02 pm

Pershendetje te gjitheve ne forum. Urime te gjitheve si pjesemarres por vecanerisht Orit. NJe prezantim i shkurter imi. Jam Endriti (zyrtarisht) por mund te me therrisni dhe me emra te tjere (jo fyes Very Happy ) Kam mbaruar per Kimi Ushqimore ne Tirane para shuuuuuuuuuuume vetesh - para nje shekulli me qarte. GJithmone kam punuar dhe punoj me shoqata dhe ndjehem mire me punet qe bej. Aktualisht punoj me World Vision dhe eshte nje pune qe ka kenaqesine e saj. Pervec kesaj me pelqen te kendoj (kur i bie vete kitares) ne raste te tjera duhet te me japsh ndonje lek qe te harxhoj zerin Wink . Per ata qe duan te me njohin me shume - kini parasysh qe jam i martuar dhe kam nje vajze te mrekullueshme.
Me thone intelektual se mbaj syze por po te beni muhabet me mua do te zhgenjeheni Shocked

jam perfshire qe prej nje viti tek Betheli dhe eshte goxha mire aty - cunat e gocat jane cool.

spo ju them me shume se mos me beni nje roman per jeten time
shifna serisht

mendimtari
I/E sapoardhur
I/E sapoardhur

Numri i postimeve : 3
Vendodhja : Elbasan
Hobi : muzika, librat, interneti, diskutimet, ....
Puna : te ndryshme
Registration date : 2008-07-10

Back to top Go down

default Re: Prezantimet

Post by Ori Sat Jun 21, 2008 9:08 pm

Bani wrote:Pershendetje te gjitheve.Une jam Bani,pjesetar i kishes Bethel.
Kam besuar ne Jezusin para 8 vitesh.Per nje periudhe kohe te gjate kam jetuar ne erresire pasi u largova nga prezenca e Jezusit por Perendia me ktheu serish dhe jam ku jam tani i lire dhe i lumtur me Zotin Jezus.
Uroj qe ky forum te ece sa me shume dhe jam i bindur qe do ndodhi.Me Zotin asgje nuk eshte e pamundur.Very Happy


he he heeeeeeeeee...
finally nji postim tamam nga ty...

Welcome Bani...hihi.Very Happy I love you
cheers
Ori
Ori
Fondator
Fondator

Numri i postimeve : 251
Age : 34
Vendodhja : in my place...;)
Hobi : pc,muzika,librat...emmmm jan shum.:D
Puna : studenteeeee
Registration date : 2008-06-02

https://bashkesiabethel.albanianforum.net

Back to top Go down

default Re: Prezantimet

Post by Iva Sat Jun 21, 2008 6:37 pm

Bani wrote:Pershendetje te gjitheve.Une jam Bani,pjesetar i kishes Bethel.
Kam besuar ne Jezusin para 8 vitesh.Per nje periudhe kohe te gjate kam jetuar ne erresire pasi u largova nga prezenca e Jezusit por Perendia me ktheu serish dhe jam ku jam tani i lire dhe i lumtur me Zotin Jezus.
Uroj qe ky forum te ece sa me shume dhe jam i bindur qe do ndodhi.Me Zotin asgje nuk eshte e pamundur.Very Happy

mireserdhe ne forumin e kishes tende!
Iva
Iva
Anėtar/e aktiv
Anėtar/e aktiv

Numri i postimeve : 51
Age : 31
Vendodhja : elbasan
Hobi : recitimi
Puna : shkolle
Registration date : 2008-06-03

Back to top Go down

default Re: Prezantimet

Post by Bani Sat Jun 21, 2008 3:28 pm

Pershendetje te gjitheve.Une jam Bani,pjesetar i kishes Bethel.
Kam besuar ne Jezusin para 8 vitesh.Per nje periudhe kohe te gjate kam jetuar ne erresire pasi u largova nga prezenca e Jezusit por Perendia me ktheu serish dhe jam ku jam tani i lire dhe i lumtur me Zotin Jezus.
Uroj qe ky forum te ece sa me shume dhe jam i bindur qe do ndodhi.Me Zotin asgje nuk eshte e pamundur.Very Happy

Bani
Operator
Operator

Numri i postimeve : 2
Age : 35
Vendodhja : Elbasan
Hobi : pc,muzika,....jan shum
Puna : pushim per vere
Registration date : 2008-06-03

Back to top Go down

default Re: Prezantimet

Post by Ori Mon Jun 16, 2008 7:27 am

ilir wrote:HI njerez jeni te mrekullueshm te gjith jeni cool

Une jam Iliri pjestar i Kishesh Bethel,Jam 21 vjec dhe punoj berber por ne fakt kam mbaruar parukerin me pelkqejn ti bej te dyja por ja qe smundemi nejseee.per njoftime te metejshme me merrni ne tel 090 9090...Hhahahah(shaka)une jam tipi i qeshur edhe me pelqen qe te shikoj te gjith sa me te qeshur edhe te lumtur kuptohet ne prezencene zoti ton qe na ben qe te jemi jithmon te qeshur edhe te gezuar kur e lafderoj edhe kur bejn cgjo gje ne emer ti tij.Ne bibel thuhet sa mir dhe sa gezim qe eshte kur vellezerit jetojn se bashku ka unitet ka ppaq ka gezim edhe une jam o gezuar qe kam plot vellezer e motra ne Krishtin jezus ZOTI JU BEKOFT

Mireseerdhe Ilir.Zoti te bekofte dhe kalofsh sa me mir ketu ne forum.SmileSmile

p.s:nr e tel e paske cik keq.nderroje... Razz Razz Razz
Ori
Ori
Fondator
Fondator

Numri i postimeve : 251
Age : 34
Vendodhja : in my place...;)
Hobi : pc,muzika,librat...emmmm jan shum.:D
Puna : studenteeeee
Registration date : 2008-06-02

https://bashkesiabethel.albanianforum.net

Back to top Go down

default Re: Prezantimet

Post by ilir Mon Jun 16, 2008 1:48 am

..........


Last edited by ilir on Tue Dec 23, 2008 12:34 am; edited 1 time in total
ilir
ilir
Anėtar/e aktiv
Anėtar/e aktiv

Numri i postimeve : 53
Age : 35
Vendodhja : ..........
Hobi : ..........
Puna : ..........
Registration date : 2008-06-15

Back to top Go down

default Re: Prezantimet

Post by Ori Fri Jun 06, 2008 7:13 am

leli wrote:Pershendetje te gjitheve!
Une jam Leli, punoj ne fushen sociale prej 9 vitesh. Gjithashtu studjoje per Filozofi-sociologji. Kete jave kam provimin e fundit per kete sezone, OLAAAAAAAAA mbaroj dhe viti i dyte.
Ndihem e Bekuar pasi 9 vjete me pare nje shoqa ime me ka folur per nje dhurat te cmuar, per JEZUS KRISHTIN, i cili u kryqezua ne kryqe per mekatin time qe une te kem mundesi te pajtohem me Perendin dhe te kem jeten e perjetshme. Qe nga ajo kohe deri tani une nuk jam me vetem, por dikush eshte prane meje, qe kujdeset per mua, qe me mbrone mua, qe me do mua...

Hej ashtu si une 9 vjete me pare pranova Jezusin si Zotin dhe shpetimtarin time ashtu edhe ti mund ta besh sot. Ne Bibel thuhet "sot eshte dita e shpetimit", mos e lere per neser, por pranoje sot.

Nese ke nevoje per me shume informacion eja tek Bashkesia "Bethel", perballe bar Sfinksit, cdo te djele ne oren 17:30.
Shihena se shpejti... Tung

Welcome Leli.Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Zoti eshte i madh dhe uroj qe fjalet e tua dhe cdo fjale e jona por mbi te gjitha dora e Perendise te preke zemrat e atyre qe nuk e njohin.Very Happy:D:D:D
Ori
Ori
Fondator
Fondator

Numri i postimeve : 251
Age : 34
Vendodhja : in my place...;)
Hobi : pc,muzika,librat...emmmm jan shum.:D
Puna : studenteeeee
Registration date : 2008-06-02

https://bashkesiabethel.albanianforum.net

Back to top Go down

default Re: Prezantimet

Post by Ori Fri Jun 06, 2008 7:11 am

Pastori wrote:Pershendetje!
Urime per forumin tone te perbashket. Shume falemnderit Ori dhe miqve te tu per krijimin e ketij forumi.
U r the best! cheers
Jam Iliri. Kam mbaruar per Bio-Kimi ketu ne UE. jam Pastori i Bashkesise Bethel - nje bashkesi ku ju mund te perjetoni prezencen dhe dashurine e Zotit.
Gjithashtu punoj part-time si IT (shqip - teknik kompjuteri).
Le te jete ky forum nje menyre e mire per te diskutuar per ceshtje te ndryshme, per te njohur njeri-tjetrin dhe nje qoshe ku mund te kalojme pak kohe se bashku virtualisht.

Me qe ra llafi nese e gjeni kuptimin e fjales Bethel na e beni te ditur. Smile
Tung.


Welcome Pastor!Very Happy:cheers:

Jam shum e bindur qe Zoti do na ndihmoje ne ecurine e ketij forumi pasi eshte krijuar me gjith zemer.
i jam lutur Zotit cdo dite dhe Ai eshte besnik.e beri te mundur kete gje.Very Happy
Ori
Ori
Fondator
Fondator

Numri i postimeve : 251
Age : 34
Vendodhja : in my place...;)
Hobi : pc,muzika,librat...emmmm jan shum.:D
Puna : studenteeeee
Registration date : 2008-06-02

https://bashkesiabethel.albanianforum.net

Back to top Go down

default Ciaooooooooo

Post by leli Fri Jun 06, 2008 12:27 am

Pershendetje te gjitheve!
Une jam Leli, punoj ne fushen sociale prej 9 vitesh. Gjithashtu studjoje per Filozofi-sociologji. Kete jave kam provimin e fundit per kete sezone, OLAAAAAAAAA mbaroj dhe viti i dyte.
Ndihem e Bekuar pasi 9 vjete me pare nje shoqa ime me ka folur per nje dhurat te cmuar, per JEZUS KRISHTIN, i cili u kryqezua ne kryqe per mekatin time qe une te kem mundesi te pajtohem me Perendin dhe te kem jeten e perjetshme. Qe nga ajo kohe deri tani une nuk jam me vetem, por dikush eshte prane meje, qe kujdeset per mua, qe me mbrone mua, qe me do mua...

Hej ashtu si une 9 vjete me pare pranova Jezusin si Zotin dhe shpetimtarin time ashtu edhe ti mund ta besh sot. Ne Bibel thuhet "sot eshte dita e shpetimit", mos e lere per neser, por pranoje sot.

Nese ke nevoje per me shume informacion eja tek Bashkesia "Bethel", perballe bar Sfinksit, cdo te djele ne oren 17:30.
Shihena se shpejti... Tung
leli
leli
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 19
Vendodhja : Elbasan
Hobi : udhetimet, arkiologjia...
Puna : fusha sociale
Registration date : 2008-06-06

Back to top Go down

default Pershendetje

Post by Pastori Fri Jun 06, 2008 12:21 am

Pershendetje!
Urime per forumin tone te perbashket. Shume falemnderit Ori dhe miqve te tu per krijimin e ketij forumi.
U r the best! cheers
Jam Iliri. Kam mbaruar per Bio-Kimi ketu ne UE. jam Pastori i Bashkesise Bethel - nje bashkesi ku ju mund te perjetoni prezencen dhe dashurine e Zotit.
Gjithashtu punoj part-time si IT (shqip - teknik kompjuteri).
Le te jete ky forum nje menyre e mire per te diskutuar per ceshtje te ndryshme, per te njohur njeri-tjetrin dhe nje qoshe ku mund te kalojme pak kohe se bashku virtualisht.

Me qe ra llafi nese e gjeni kuptimin e fjales Bethel na e beni te ditur. Smile
Tung.
Pastori
Pastori
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 9
Vendodhja : Elbasan
Hobi : Kompjuterat, Libri, Futbolli, Shetitjet
Puna : Pastor i Bashkesia Bethel
Registration date : 2008-06-05

Back to top Go down

default Re: Prezantimet

Post by Ori Tue Jun 03, 2008 10:07 pm

hi tgjithve...dmth neve qe jemi ktu por dhe atyre qe do vin.
jam Ori,studente per nje gjuhe qe koht e fundit po ma lodh cik si shum koken...hihi(ANGLISHT).
jam pjesetare e BASHKESISE BETHEL dhe aty eshte nje pjese e zemres time.
kam filluar te besoj qe ne muajin Janar kur un iu bashkova dhe kishes dhe ndjej ndryshimin qe Zoti ka bere me jeten time.
Zoti ka ndryshuar rrenjesisht jeten time dhe duke me vene ne sfida te cilat me par si kam hasur por e ndjej qe ato sfida kan qene nje prove per te kaluar dhe per tu forcuar me shum ne marredhenjen time me Zotin.
idea per krijimin e ketij i forumi ishte krejt rastesisht ne nje bisede qe lindi krejt papritur dhe ja ku jam tani,krijuse e nje forumi per kishen tone.wow....nje mrekulli per mua.Very Happy:D
shpresoj te kenaqemi dhe ketu te njohim sa me shum njeri tjetrin si edhe antare te rinj.
kjo mund te jete dhe nje menyre per te ndare ungjillin me besimtare te rinj.
Ori
Ori
Fondator
Fondator

Numri i postimeve : 251
Age : 34
Vendodhja : in my place...;)
Hobi : pc,muzika,librat...emmmm jan shum.:D
Puna : studenteeeee
Registration date : 2008-06-02

https://bashkesiabethel.albanianforum.net

Back to top Go down

default Re: Prezantimet

Post by Iva Tue Jun 03, 2008 9:56 pm

une jam iva,jam e lumtur per forumin qe tani kemi mundesine te shkruajme shpresoj tja kaloj mire(jam e sig per kte)
shihemi ne forum
Iva
Iva
Anėtar/e aktiv
Anėtar/e aktiv

Numri i postimeve : 51
Age : 31
Vendodhja : elbasan
Hobi : recitimi
Puna : shkolle
Registration date : 2008-06-03

Back to top Go down

default Re: Prezantimet

Post by Arda Tue Jun 03, 2008 8:23 pm

pershendetje une jam arda jam ne gjimnaz dhe jam shum e lumtur qe me ne fund u hap nje forum per kishen tuaj.
do mundohem te jem sa me aktive brenda mundesive pasi dhe vera erdhi dhe ...deti....dmth plazhi dhe pushimet mund te me largojne pak nga shtepia ime por do rikthehem...Very Happy:D
Arda
Arda
I/E sapoardhur
I/E sapoardhur

Numri i postimeve : 3
Age : 29
Vendodhja : elbasan
Hobi : aktrimi
Puna : nxenese
Registration date : 2008-06-03

Back to top Go down

default Prezantimet

Post by Vizitor Tue Jun 03, 2008 1:50 am

Beni prezantimin tuaj ketu me pjestaret e tjere te forumit.

Vizitor
Guest


Back to top Go down

default Re: Prezantimet

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum